Deratyzacja

W ZAKRESIE DERATYZACJI ZWALCZAMY:

Uciążliwe ptactwo i gryzonie wyrządzające znaczne straty w żywności, a mianowicie sto szczurów np. spożywa ponad tonę suchych produktów w ciągu roku, a dwadzieścia pięć szczurów zjada tyle co jeden człowiek, 1 szczur dziennie wydala dwadzieścia grudek kału i szesnaście ml. moczu, zanieczyszczając całe trzydzieści kg. produktów, a para myszy domowej w ciągu roku pozostawia ponad dziesięć tysięcy grudek kału i ok. dwa litry moczu.

Szczur wędrowny gryzie z naciskiem 1.700 kg/cm2 z szybkością od pięciu do sześciu ugryzień na sekundę, uszkadza konstrukcje i wyposażenie budynków, uszkadza przewody elektryczne i wodociągowe, powoduje zwarcia elektryczne, pożary i straty żywności, przenosi ponad 60 groźnych chorób, takich jak: gorączka szczura, leptospirozę, salmonellozę, dżumę, włośnice.

Szczur to godny człowieka przeciwnik, potrafi wiele, ma znakomitą, pamięć i niezwykłą odporność psychiczną. W przeciwieństwie do ludzi - nigdy się nie załamuje - a jego szczękom i żołądkowi opiera się tylko żelazo i szkło, może strawić drewno, plastik, ołów, bakelit i kamienie. Podobno to właśnie szczury spowodowały wielką awarię zasilania na wschodnim wybrzeżu USA w 1965 roku, a w Warszawie zakłóciły uroczystość otwarcia Dworca Centralnego !!!